Dziennik Pokładowy

Jak mądrze i radośnie rozwijać potencjał swojego dziecka

Jak nauczyć dziecko matematyki?

Jeśli chcesz ułatwić swojemu dziecku start w życiu i sprawić, by NIGDY nie miało problemów z matematyką, to lepiej nie mogłaś trafić! Przedstawię Ci pięć kroków, dzięki którym możesz stopniowo wprowadzać swoje dziecko w fascynujący świat matematyki tak, byście oboje byli zachwyceni.

czytaj dalej

Po co uczyć dziecko matematyki?

Dzięki matematyce można poznawać świat. Małe dzieci kochają poznawać świat i dlatego kochają poznawać matematykę. Dowiedz się, co zyska Twoje dziecko, jeśli od małego będziesz je uczyć matematyki w sposób przyjazny dla jego mózgu i samopoczucia.

czytaj dalej

Po co uczyć dziecko czytać?

Małe dzieci uwielbiają odkrywać świat wokół nich, są nim zafascynowane. Tymczasem ograniczamy je w możliwościach jego poznawania nie dając mu najpotężniejszej metody: czytania. Jeśli nauczysz swoje małe dziecko czytać, to nie tylko zwiększysz jego inteligencję, wzmocnisz jego zmysł wzroku i słuchu, ale także dasz mu wiele radości!

czytaj dalej

Czy pielęgnacja to wszystko?

Kiedy zostajesz mamą, wszyscy doradzają Ci w zakresie pielęgnacji i przytulania dziecka. To są bardzo ważne potrzeby, ale mało się mówi o równie ważnej: potrzebie do nauki, poznawania świata, nabywania umiejętności i rozwoju intelektualnym. Małe dzieci chcą i lubią się uczyć i postaram się Ciebie przekonać, że warto im stworzyć ku temu warunki.

czytaj dalej

Mam sen

Rzeczywistość szkolna nie sprzyja nauce. Mimo wielu badań naukowych nad funkcjonowaniem mózgu i sprzyjającymi nauce warunkami, tradycyjna szkoła opiera się zmianom. A my, rodzice, często nie wiemy, że naszym zachowaniem także dzieciom utrudniamy ich rozwój. Chciałabym w tym wpisie przekonać Cię, że masz ogromny wpływ na to, jak Twoje dziecko poradzi sobie w szkole i w życiu 😉

czytaj dalej

Wyślij Mi List (W Butelce)